
Председница Општине Наташа Цвјетковић уручила је пројектно-техничку документацију за изградњу водоторња у Ердевику, предеседнику Савета те Месне заједнице Зорану Машићу, приликом прошлонедељне посете овом селу.

Изградња водоторња којим се у потпуности решило питање водоснабдевања у Ердевику очекује се најкасније на пролеће. Како је истакла председница, на овај начин би се у значајној мери унапредио систем водоснабдевања на само у Ердевику, него и на територији целе шидске општине.
Ако време послужи, Илинчани ће добити питку воду између 12. и 14. новембра.
Од 21. октобра, када се урушио главни бунар, Илинчани се водом снабдевају из једне цистерне, док је друга намењена за потребе сточног фонда овог села. Тако ће бити све до окончања земљаних радова и постављања новог цевовода, пречника 125 милиметара. Мештани овог села пре неколико деценија ископали су властити бунар и увели воду у своја домаћинства. Када је прошлог месеца тај водовод „пресушио” затражена је помоћ од шидског комуналног предузећа.

У организацији СУБНОР-а Шид, чији је председник Сава Рошић, испред спомен плоче са именима погинулих цивила у сукобу са Хрватском 1991. године, положени су венци представника свих друштвено политичких структура ове општине и минутом ћутања одата је пошта погинулима.
Срећан крај, после 17 месеци борбе са администрацијом, Горан и Дубравка званично постали родитељи девојчице

После вишемесечне несанице и неизвесности, Горан и Дубравка Прерадовић из Шида добили су од Центра за социјални рад решење о трајном усвајању мале Андријане, осамнаестомесечне девојчице која је средином прошле године, са само 17 дана старости, била поверена на хранитељство Горановим родитељима Драгици и Љубомиру Прерадовићу.
Страна 140 од 231