
Србија и Хрватска уводе заједничке патроле ради контроле границе две земље, пише у Протоколу који су у понедељак у војној установи Моровић код Шида потписали директори полиције Србије и Хрватске, Милорад Вељовић и Владо Доминић.

Протокол о спроводјењу мешовитих патрола уз заједничку државну границу предвидја заштиту границе две земље у области од пет километара од државне границе.
Полиција две земље ће заједно радити и размењивати информације о безбедности у граничном подручју. Како је наведено, обе стране ће се медјусобно помагати у примени и тумачењу протокола, а планирана је и заједничка обука патрола.
После потписивања Протокола у војној установи Моровић код Шида, директори полиције Србије и Хрватске, Вељовић и Доминић, нагласили су значај заједничке контроле државне границе у тренутку када Хрватска улази у ЕУ.
Најављено је да ће и ове године српски полицајци заједно са хрватским колегама бити у заједничким патролама на хрватском приморју.
Крајем ове недеље биће одржан још један мото скуп у Срему. После Сремске Митровице, на ред долази Шид. Мото сусрет организује мото клуб Шид-Србија, а отварање је заказано за петак, 17.мај у подне.

Уз стандардно сремачко гостопримство и одличан програм, за добаро расположење на скупу задужене су групе из Србије и региона: Зона Катастрофе из Новог Сада, Гњев Анђела из Братунца, Бандx (СР), Микроплазма Банд (ЦГ) и Зоран Мишић са бендом (ХР).
Програм скупа за петак, 17.мај 2013.године
- 12.00 --> Отварање и дочек гостију
- 17:00 --> Ручак (кромпир, паприкаш са месом)
- Музика --> Бендови:
- Зона Катастрофе, Нови Сад
- Гњев Анђела, Братунац
Програм скупа за суботу, 18.мај 2013.године
- 08:00 --> 08:30 - Излет-посета манастиру Привина Глава где ће бити освештавање мотора и бајкера уз доручак (кифлице, салама,кобасица...) и безалкохолно пиће,кафа, као и ракијица за причешће. Затим следи повратак у камп.
- 13:30 --> Ручак (Пасуљ, шкембићи)
- Дефиле кроз Шид
- 16;00 --> Гратис точено пиво уз вратоломије стантера Милана Тошића Толета
- Прање мотора уз помоћ го-го играчица
- 17:30 --> Бајкерске игре уз пригодне награде
- Музика --> Бендови:
- 20:00 - Микроплазма (ЦГ)
- 22:30 - Зоран Мишић са бендом (ХР)
- 00:15 - Бандx (СР)
Програм скупа за недељу, 19.мај 2013.године
- Кафа, доручак, испраћај гостију
Пуне три године ова породица живела је у кући без прикључка за струју, за који је било неопходно издвојити значајна финансијска средства, што се Драгану чинило недостижним обзиром да је већ дужи временски период без запослења а самим тим и без прихода.

Када је готово изгубљена нада, посредством помоћника председника Општине Шид Цвјетка Ракића, за проблем породице Пањик сазнао је Игор Бурлица финалиста квиза „Слагалица“ (РТС 1), који је већ на самом почетку такмичења одлучио да, уколико освоји новчану награду исту да у хуманитарне сврхе.
Случај је хтео да овај хумани човек освоји 3. место и награду од 50.000, 00 динара тако да је у кућу у улици Светог Саве 65 у Беркасову напокон стигла струја и живот породице Пањик биће умногоме олакшан, што су, након бројних недаћа и заслужили.
У оквиру пројекта команде Прве бригаде копнене војске Србије, гарнизона у Новом Саду, данас је у Моловину спроведена акција пружања лекарске и ветеринарске помоћи локалном становништву.

Била је то прилика, да се још једном покаже хуманост и друштвена оправданост акције. Допринос успешној реализацији акције, дали су и органи локалне самоуправе. Према речима потпуковника Владимира Пуђе, циљ акције је обилазак наших села и пружање здравствене помоћи становништву, од стране припадника војске Србије а у координацији са осталим организацијама и службама.
Моловин је осмо по реду село које припадници војске обилазе у оквиру пројекта, који има пре свега саветодавни карактер. Посети Моловину претходили су, прелиминарни састанак 07. фебруара у кабинету председника општине Шид, као и радни састанак ,одржан 04. априла у МЗ Моловин а у циљу договора о даљој сарадњи. Акцију је позитивно оценио и начелник Општинске управе Ромко Папуга, истакавши да свака акција овог типа показује добру намеру да се помогне локалном становништву.
Циљ је помоћи мештанима да се не осете угрожено нити запостављено јер живе у месту удаљеном од седишта општине и од медицинских центара. Осим начелиника општинске управе, Моловин су данас посетили и председник СО Шид др Бранислав Мауковић, као и директор ЈКП „Водовод“ Александар Јовановић, директор Центра за социјални рад Светозар Шолаја и представници Црвеног крста Шид.
Страна 94 од 231