
Један од два бунара за снабдевање око две хиљаде Адашевчана питком водом, пресушио је, а други, са 10 литара воде у секунди не може да подмири потребе овог села. Бригу о сеоској водоводној мрежи, коју су мештани својевремено сами градили, недавно је преузело Јавно предузеће „Водовод” у Шиду.

Радове на бушотини новог бунара обишао је председник општине Шид Никола Васић:
- Општина је у виду јавне набавке предузела бушење још једног бунара у овом селу, како би се повећао капацитет воде за потребе мештана и њихових домаћинстава. Склопили смо уговор о истраживању и радовима, бушењу још једног бунара који би дао још десет литара воде у секунди. Тако ћемо подићи количину и квалитет воде у селу.
Дипломирани инжењер геологије Владимир Лазић је и технички директор „Хидрогеоцентра” каже да бушотина пролази кроз меко и песковито земљиште без стена на 200 метара.
- Радове приводимо крају, за седам дана пробушили смо 170 метара. Још три дана и стигли смо до жељеног циља. После тога следе остале радње, постављања свих прописаних елемената довода воде из бушотине према сеоском водоводу. Капацитет овог бунара износиће 10 литара воде у секунди. Тако да постојећи бунар истог капацитета воде у секунди са овим бунаром биће сасвим довољан за потребе Адашевчана за питком водом – рекао је Лазић.

Имао је визију да убрза радове, али је имао и разумевање за вернике Шида и околине, којима је саборна црква Светог Николаја далеко, финансирао привремену монтажну цркву у порти цркве у изградњи, у чему је помогао игуман Гаврило из Привине Главе. Уз помоћ приложника и саграђен је и објекат за рад црквеног хора.
- Дошли смо до изливања плоче на звонику где ће бити црквено звоно које још увек немамо. На куполи треба да се назида осмоугаони део и да се постави крст на звонику. Кров је за сада покривен тер папиром да не би прокишњавао. Реч је о компликованим и спорим радовима, при чему не сме бити грешке.
Раде искусни зидари из фирме „Перић”, а вредност радова је три милиона динара. Ми смо раније израдили прозоре и врата и ове године ћемо их убацити, тако да ћемо у потпуности затворити грађевину да не кисне - каже Ђорђе Марић, захваљујући локалној самоуправи на разумевању потреба верника.

Имао је визију да убрза радове, али је имао и разумевање за вернике Шида и околине, којима је саборна црква Светог Николаја далеко, финансирао привремену монтажну цркву у порти цркве у изградњи, у чему је помогао игуман Гаврило из Привине Главе. Уз помоћ приложника и саграђен је и објекат за рад црквеног хора.
- Дошли смо до изливања плоче на звонику где ће бити црквено звоно које још увек немамо. На куполи треба да се назида осмоугаони део и да се постави крст на звонику. Кров је за сада покривен тер папиром да не би прокишњавао. Реч је о компликованим и спорим радовима, при чему не сме бити грешке.
Раде искусни зидари из фирме „Перић”, а вредност радова је три милиона динара. Ми смо раније израдили прозоре и врата и ове године ћемо их убацити, тако да ћемо у потпуности затворити грађевину да не кисне - каже Ђорђе Марић, захваљујући локалној самоуправи на разумевању потреба верника.

Рукометни клуб „Раднички“,
Фудбалски клуб „Раднички“,
Кoшаркашки клуб „Партизан“,
Одбојкашки клуб“Шид“,
Одбојкашки клуб „WEST“,
Бициклистички клуб „Шид“,
Стонотенисерски клуб “Партизан“,
Шаховски клуб „Раднички“,
Карате клуб “Шогун“,
Фудбалски клуб „Једнота“,
Карате клуб „Шид“,
Женски рукометни клуб „Раднички“,
Женски одбојкашки клуб „Макс“,
ПСД “Железничар“,
Типлерски клуб „Шид“,
Кинолошко друштво,
Мото клуб „Шид“,
Тениски клуб „Спин“,
Женски стонотенисерски клуб „Партизан“,
Одгајивачи спортских голубова „Писмоноше“,
Бициклистички клуб „Једнота“,
Коњички клуб „Једнота 2011“;
Удружења грађана:
Еколошки покрет,
ИО“Лазар Бибић“,
Друштво за борбу против шећерне болести,
Старосни пензионери,
Савез инвалида рада,
МНРО Шид,
Удружење пчелара,
СКУД „Једнота“,
КПД „Ђура Киш“,
СКУД „Свети Сава“,
Луткарско позориште „Бранислав Нушић“,
Удружење жена „Шидјанке“,
Народна библиотека „Симеон Пишчевић“,
Хрватско културно уметничко друштво,
Књижевни клубови; верске заједнице:
Грко-католичка парохија “Преображење Господње“,
Католичка црква“ Пресвето Срце Исусово“,
Српска православна црквена општина Шид,
Словачка евангеличка црква;
Школе:
ОШ „Бранко Радичевић“,
Гимназија „Сава Шумановић“, ОШ „Сремски фронт“,
С.Ш.“Јован Јовановић Змај“ Шид,
С.Ш. „Никола Тесла“,
Музичка школа „Филип Вишњић;
Установе:
Центар за социјални рад Шид,
ПУ „Јелица Станивуковић Шиља“.
Месна заједница узима учешће и у организовању већих манифестација у Шиду и то:
Сусрети жена Месних заједница,
Кобасицијада,
Песмом против пушења, дроге, сиде,
Културно лето,
Шаховски Видовдански турнир итд.
Као једна од намена новог самодоприноса је и финансијска помоћ сваком новорођеном детету, финансијска помоћ породицама страдалих од елементарних непогода, финансијска помоћ социјално угроженим грађанима и финансијска помоћ у случају тешких и ретких болести.
Страна 77 од 231