
За санацију и реконструкцију зидане ограде Владичанског двора и гркокатоличке цркве, грађевине међу Шиђанима познатије као Руски двор и њено унутрашње уређење, Општина Шид је из буџета издвојила 300.000 динара, у оквиру сталне помоћи верским заједницама на својој територији. Новцем који је добијен до сада је урађено доста на уређењу прилаза самом објекту. Обновљен је крст испред Двора који је саграђен 1925. године и који је после дужег времена изгубио свој првобитни сјај.
Екипа ОФК "Бикић" из Бикић Дола код Шида победила је са 3:2 на гостовању у Гибарцу тамошњи ФК "Синђелић", такмаца за прво место и освојила јесењи део првенства у Општинској фудбалској лиги. Међутим победа Бикићана није била лака, победнички гол је пао у 92. минуту из пенала. Сигуран с беле тачке био је Горан Ковачевић. Истина, прво полувреме ОФК "Бикић" је завршио вођством од 2:0 головима Дејана Добрића. Међутим, у наставку меча Бикићани су попустили, што су искористили домаћини и изједначили резултат. А онда је уследила узбудљива завршница у надокнади времена...
Шид, најзападнија сремска општина с близу 16.000 становника, следећи пример осталих сремских општина, али и ослушкујући потребе инвеститора, захваљујући свом добром географском положају, у понуди има три индустријске зоне у свом власништву и једну у приватном.
Председница општине Шид Наташа Цвјетковић и члан Општинског већа задужен за спорт и младе Мирослав Смиљанић примили су јуче троје најбољих спортиста, који су недавно освојили признања на међународним такмичењима.
У питању су бициклисткиња МТБ "Једнота" Виолета Трифковић која је освојила треће место на Првенству Балкана у Новом Пазару, као и двоје каратиста Шида: Марко Гајић који је на ЕП у Бечу у катама освојио прво место и Кристина Милосављевић која је на истом такмичењу била друга.
Страна 138 од 231