
Тако да могу, приметити да у мом Шиду постоје трагови његове историје и прошлости, који су некада имали свој смисао и значај. Данас када је доступност информација и школовања, достигла висок ниво, људи пре свега ми, Шиђани, не знамо или се не сећамо хероја чије су бисте постављене за наук, за опомене на страдање, за понос.
Први пут локална самоуправа у Шиду расписала је конкурс за невладине организације у циљу додељивања средстава за заштиту и унапређење животне средине. На конкурс су се пријавиле четири организације, чији су пројекти одобрени и додељена им средства за суфинансирање, а јуче им је Живан Мирић, председник Комисије за заштиту и унапређење животне средине, уручио уговоре.
Председница Општине Шид Наташа Цвјетковић потписала је Уговор о набавци изолационог материјала за израду фасаде на објекту зграде Општинске управе са представником групације „Фрагмат“, у оквиру које послује и шидско предузеће „Тим Изолирка“. Вредност набавке изолационог материјала је нешто више од милион динара.
Дан Општине и 67. годишњица ослобођења Шида 6. децембар обележени су одржавањем свечане седнице ОО СУБНОР-а Шид, полагањем венаца и поменом ослободиоцима на Градском гробљу. Венце су положили представници борачких удружења Шида и Сремске Митровице, локалне самоуправе, Месне заједнице Шид, Основне школе „Сремски фронт“, као и представници огранака политичких странака и одреда извиђача „Лазар Бибић”.
Након тога у сали Културно – образовног центра одржана је свечана седница СО којој су, поред представника локалне самоуправе, присуствовали и бројни гости: начелник Сремског округа Сава Алишић, народни посланик Жељко Брестовачки, представници јавних предузећа, као и гости из братског града Деспотовца.
Страна 134 од 231