- ИНФО Шидски портал - ИНФО
  • ИнфоИнфо
  • ПорталПортал
  • БилтенБилтен
  • Сава ШумановићСава Шумановић
  • ПретражиПретражи

logo tekst245

  1. Насловна
  2. Укратко
Укратко

Тешка срца продају Радио

Детаљи
Аутор: Дневник
Дневник logo
02 Јуни 2015

Одборници Скупштине општине Шид дали су сагласност да се угаси Јавно предузеће Спортски центар у Шиду. Наиме, по налазу државног ревизора Спортски центар, основан 2001. године као јавно предузеће, више не може функционисати у том статусу. Да би остао у надлежности Општине, Спортски центар се мора пререгистровати у статус јавне установе, а претходно се мора угасити, односно ликвидирати као предузеће.

odbornici teska srca

- Са радницима Спортског центра смо разговарали о овом поступку и наишли на разумевање, баш због тога што нам је такав процес наложила Државна ревизорска комисија. То не значи да ћемо дати ово предузеће у приватизацију, него оно треба да се пререгиструје – рекао је за „Дневник” председник општине Никола Васић. - Спортско друштво „Партизан” ће преузети спортску халу. Ово друштво ради на сличан начин као и спортска хала и отворено је за децу школског узраста, па ће тако практично проширити своју делатност.

Велику пажњу одборника привукао је предлог о приватизацији општинског медија – Радио Шида. Одборници су обавештени да у Србији има 78 таквих локалних информативних кућа које по слову закона морају да се приватизују до 1. јула.

- Молбе за приватизацију Радио Шида разматраћемо кроз акт о процени фер вредности имовине, обавеза Радио Шида, његовог капитала као јавног предузећа за радио дифузну, новинску и издавачку делатност и донети решење о давању сагласности за продају Радио Шида. Ми одређујемо и модел приватизације јавног предузећа за радио дифузну и новинску издавачку делатност – појашњава Никола Васић. – Радио Шид је понуђен за 1,9 милиона динара. Ово предузеће има месечни прилив од три милиона динара кроз услуге кабловског дистрибутера, што је годишње 36 милиона динара. То практично значи да је наша медијска кућа понуђена по ниској цени, али ми не знамо колико ће учесници понудити.

Председник општине Шид каже да ће се процењивати свака понуда, посебно са аспекта обавезе да будући купац прихвати раднике овог предузећа, а њих је укупно 25. Након дуге и на моменте бурне расправе Скупштина општине Шид прихватила је и извештаје о раду општинске управе за прошлу годину и општинског штаба за ванредне ситуације.

Д. Савичин

 

Укратко

Ниска цена за Радио Шид

Детаљи
Аутор: Дневник
Дневник logo
29 Мај 2015

radio sidЛокална самоуправа Шида суочава се са статусним проблемима неких својих установа. Наиме, спортска хала законски не може бити предузеће већ установа, па се, по речима председника општине Николе Васића, прво мора покренути поступак ликвидације, да би се припојила спортској установи „Партизан” и тако остала под окриљем Општине. Сличан случај и са Туристичком организацијом Шида. У кратком року мора се решити и питање вишка запослених у овим установама. Посебна прича је приватизација Радио Шида у оквиру којег је и кабловска телевизија.

- До 1. јула мора се приватизовати та медијска кућа, а одређена јој је цена од 1,9 милиона динара. Међутим, Радио Шид поседује комплетну мрежу кабловске телевизије, за коју шидски потрошачи месечно плаћају преко хиљаду динара по прикључку, што доноси три милиона динара сваког месеца. Тако за само један месец доноси приход већи од цене по којој се нуди ова медијска кућа – указује на нелогичност ове приватизације Никола Васић.

Управа Радио Шида протестује због најављене приватизације, јер се страхује да након приватизације неће бити задржан програм који ова кућа осим на српском емитује на језицима националних мањина, чиме ће велики број радника из ове установе добити отказе. Радио Шид поднео је жалбу надлежном суду и чека се одговор.

Д. Савичин

 

Укратко

Светоникољско признање 2015.

Детаљи
Аутор: Месна заједница Шид
Месна заједница Шид logo
22 Мај 2015

Празник Месне заједнице Шид је 22. мај. - Свети Никола, а признање Месне заједнице Шид је "Светоникољско признање", које се додељује установама, предузећима, удружењима и појединцима који су својим дугогодишњим радом дали изузетан допринос развоју града или појединих области друштвеног живота у граду.

Савет месне заједнице Шид разматрајући приспеле предлоге, а руководећи се укупним доприносом и заслугама које су предложени остварили у свом раду, донео је одлуку о додели овогодишњих добитника овог значајног признања.

ТИМ ЗА УМЕТНОСТ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ“ СРЕМСКИ ФРОНТ“ ШИД

ТИМУ ЗА УМЕТНОСТ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ“ СРЕМСКИ ФРОНТ“ ШИД, наставници српског језика Радослави Ђорђевић, Снежани Матић и Наташи Миљановић, наставници музичког васпитања Душици Марковић - Грбатинић и наставници ликовне културе Сања Продановић које у свом раду у оквиру Тима, свака у својој области активно учествују у организацији и припреми школских свечаности и културних манифестација.

Њихов рад није ограничен само на школу , него учествују и на многим манифестацијама и конкурсима окружног и републичког нивоа, где такође постижу запажене резултате.Својим тимским радом постигли су пласман у финале Републичког фестивала "Ризница талената" у Нишу. За фестивал је пристигло више од 3000 радова из целе Србије, а школа је квалитетом својих радова заслужила улазак међу седам најбољих и представиће се на финалном такмичењу 23. и 24.маја у Нишу.

Ове године као и претходних година у којима је било значајних резултата било је и запажених појединачних успеха , навешћемо само највеће; Радослава Ђорђевић-Републичка књижевна олимпијада, Матић Снежана и Наташа Миљановић-Окружна смотра драмског стваралаштва и Змајеве дечије игре,Сања Продановић - Републичка ликовна колонија у Тршићу.

Наставнице чланови Тима за уметност у свом педагошком раду доприносе откривању и развијању талената, подстицању деце у раду и на тај начин успешно остварују мисију педагошког радника. Захваљујући њиховом раду са децом за име школе Сремски фронт и нашег града чуло се широм Србије, а и шире.

Из свега горе наведеног, за постигнуте успехе и резултате, Савет месне заједнице оправдано је донео одлуку као у диспозитиву.

 

Укратко

БЕЗ СТРУЈЕ У 21. ВЕКУ - Живот као у средњем веку

Детаљи
Аутор: М новине
М новине logo
21 Мај 2015

Радови на електро - мрежи, који су започети зимус, у Бингули, наставили су се пре око две недеље. Током извођења радова, струја је искључена свим корисницима од 8 па до 19 часова. Људима је онемогућен нормалан живот - немају струје 11 или 12 часова, а ни коме да се жале. Страхују до када ће трајати та агонија.

- Људи су јако разочарани. Њима је драго што ће добити бољу мрежу али имају проблем што су толико дуго без електричне енергије. Готово читав дан немамо струје а народ има малу децу, стоку, њиве на којима би требало радити. Да нема струје од 7 па до 14, 15 часова то је у реду, ми бисмо разумели, али нам је дуго да је нема до 19 часова. Често се дешава да не укључе у 19 него то буде и чак дуже. Електровојводина је најавила кад почињу радови али нико није причао са Месном заједницом и мештанима, колико времена ће бити без струје. То је узео приватник да одради и самим тим гледа свој интерес - каже Марко Крамар, председник Месне заједнице Бингула.

struja bandera

Људи више немају ни стрпљења. Месо у замрзивачима се квари, јер они преко ноћи не стигну ни да заледе зато што су цео дан искључени. Не могу да кувају, музу краве, или обављају радове на њиви. Деци је отежано учење, али су такође и распуст провели без струје. Кад је тражио одговор на питање зашто нису радови почели пре великих врућина председнику села речено је да радови нису почели тада да не би људима оштетили усеве.

- На њивама није било ништа у марту или фебруару месецу. Сад кад је жито велико, сад га газе а нама причају да је све рађено у циљу мање штете. Газе нам репу, кукуруз, а док није било посејано нису ништа радили. Кажу да је неко други крив а испаштамо ми. Пошто су радили и целу зиму, искључивали су нас и у јануару, по осам или девет сати. Ово је село, није град да можеш негде изаћи. Цео дан смо у кући. Нека се они организују мало боље. Више их не ради него што ради. Нама је доста шест или седам сати искључења у току дана. Ово је претерано да по 11 сати немамо струју. Већ смо ми овог пролећа били месец дана без струје из истих разлога. Могли би да дођу и дају људима објашњење - изјавио је први човек овог села.

Незадовољство због овог стања људи не крију.

- Ово је временски превише. Малој деци треба млеко, које ускисне у фрижидеру као и остала храна, све се поквари и можемо бацити. Немам шпорет на плин или дрва, тако да зависимо од њих - прича Госпојинка Тешић. Исто мишљење дели и Ђорђе Миланковић који тврди да не зна ко је одговоран за то, али је незадовољан. Каже да су требали да нађу алтернативу и да је много велики распон од кад остају без електричне енергије.

Годинама мештани имају проблема са струјом. Део села, улице Бранка Радичевића, Фрушкогорска и Нушићева немају уличну расвету, зашто, нико не зна. Због овакве ситуације не ради сеоска пошта а амбуланти је отежан рад, јер је мрачно, а податке у компјутере уносе тек увече кад стигне струја каже медицинска сестра Мица Стојшић.

- Људима се кваре фрижидери, замрзивачи. Њих то не интересује. Имам малу децу и ништа не можемо урадити. Ни да подгрејемо ни да скувамо. Ово је средњи век. Безобразлук. Кад пада киша, они не раде, седе по камионима а струју искључују. Раде само шездесет бандера и никако да заврше. Одговорне баш брига. Обавештење до кад ће радови трајати су залепили на продавницу, па ко види - видео је - рекао је за М НОВИНЕ мештанин овог села, Бојан Кања.

Овако изгледа живот мештана села Бингула. Без струје али и без икаквог обавештења и без могућности да се коме жале на овакво стање. Стрпљења више немају. Ако сте се икада питали како је изгледао живот пре него што смо имали електричну енергију и да ли је могуће да још неко без ње живи у 21. веку, одговор можете потражити у Бингули.

Сања Станетић

 

Још чланака …

  1. Хероју у спомен
  2. Седам деценија од пробоја Сремског фронта
  3. Соћани без воде за пиће
  4. Удружило се пет општина Fрушкогорско-подунавског региона
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57

Страна 53 од 231

  • ПоследњеПоследње
  •  Укратко Укратко
  • ТекстовиТекстови

Последње

  • НАГРАЂЕНИ НАЈУСПЕШНИЈИ СПОРТИСТИ ОПШТИНЕ ШИД У 2022.ГОДИНИ
  • СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА 2023.
  • ЗАПОЧЕТА ИЗГРАДЊА ВРТИЋА У ШИДУ
  • Гас стигао у шидску општину
  • Општина Шид и 18 насељених места добило нову LED расвету
  • ЦИКЛО-КРОС ТРКА -ШЕСТОДЕЦЕМБАРСКИ CX- ПОВОДОМ 77. ГОДИНА ОД ОСЛОБОЂЕЊА ШИДА
  • Песма КАД ОДЕШ Срђана Малешевића освојила ЛЕНКИН ПРСТЕН
  • Илија сам против свих
  • Највећа енигма нашег модерног сликарства
  • У селу Илинци градиће се нова амбуланта
  • Помоћ за Лазара: Хуманитарна акција најмлађих Шиђана
  • Одржан свечани скуп поводом 76. годишњице пробоја Сремског фронта
  • ЗАКЉУЧАК О ИЗГРАДЊИ МОНУМЕНТАЛНОГ СПОМЕНИКА САВИ ШУМАНОВИЋУ
  • Шта ће бити са Галеријом САВА ШУМАНОВИЋ
  • ПОЧЕЛА МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА У ОПШТИНИ ШИД
  • Музеј ИЛИЈАНУМ претворен у пункт за имунизацију
  • Замењен километар цевовода у Шиду
  • ДАНА ОСЛОБОЂЕЊА ОПШТИНЕ ШИД
  • Дом здравља у Шиду добио нови рендген
  • У Шиду укупно 130 заражених
  • Општина Шид прогласила ванредну ситуацију
  • Шумица за пчеле уместо дивље депоније у Ердевику
  • Моловин добио водовод
  • XXIII Сремска кобасицијада и свињокољ
  • Позориште БРАНИСЛАВ НУШИЋ из Шида освојило 15 награда
  • Покрајинска секретарка најавила обнову културних установа у Шиду
  • Мигранти у Шиду премештени у друге прихватне центре
  • Завршава се водовод у Љуби
  • 11. САЈАМ СТВАРАЛАШТВА СЕОСКИХ ЖЕНА У ВОЈВОДИНИ
  • Иван Младеновић осваја пут од Шида до Хиландара

Најчитаније

  • Убиство у Шиду
  • Адашевци тихо одумиру
  • Шид ће тражити измештање Центра за избеглице и мигранте
  • Сава Шумановић је замолио усташе да се окупа и спреми пре него што га убију
  • Из манастира украдена велика сума новца и злато
  • Шидске Новине - Добродошли
  • Србија је хумано и толерантно друштво, Шид је издвојен случај
  • Машиновођа с длетом у руци
  • Сликао је да би живео
  • Заостали дугови коче бржи развој села
  • Затражено хитно измештање Прихватног центра за мигранте
  • Три језера са по пет звездица
  • Тајна вечера Саве Шумановића
  • Први приватни старачки дом у Срему

постављен 2004. Шидски портал™. Политика приватности