

- Захваљујем се Српској православној цркви што је изашла у сусрет у овако тешкој ситуацији и учинила све да имамо нови дом и кров над главом. Поплава нас је тешко погодила. Остали смо без свега.
Стара кућа је срушена и ми смо, ето, после неколико месеци од поплаве данас у нашој кући - изјавио је Бранислав Стојановић, самохрани отац троје деце, после освећења куће.
По подацима Агенције за приватизацију, на јавни позив за продају ЈП "Радио Шид" стигле су четири пријаве, али се запослени ипак надају да ће до крајњег рока, 30. јануара, ипак бити изузети од приватизације. Директор Никола Видић, подсећајући да су у Хрватској, на пример, тога поштеђене радио-станице у Жупањи и Вуковару, каже да су овдашњи радници улагали и у кабловско-дистрибутивни систем, од којег се претежно оздржавају, а општина им је, као оснивач, лане из буџета месечно давала само 260.000 динара - знатно мање него неким овдашњим приватним медијима.
- Будући власник не може пет година да мења програмску шему, али када су мањински програми у питању, може само да емитује мизику и тако задовољи форму - каже Видић.
Иначе, овлашћени проценитељ - Институт за економику и финансије из Београда - проценио је ЈП "Радио Шид" на милион и 917.000 динара, што и запослени у овом гласилу, и представници локалне самоуправе оцењују као премало.
Из Агенције за приватизацију, међутим, објашњавају да почетна цена за приватизацију износи најмање половину од процењене вредности, а ако се фирма не прода у првом кругу, после 15 дана, следи други - у којем цена износи само трећину од почетне...
СО Шид је, средином јануара 2014, на ванредној седници затражила од надлежних да се Радио Шид изузме из приватизације - због заштите имовине и интереса запослених, те програма на мањинским језицима. Штавише, када се - средином новембра - на дневном реду СО нашла тачка о процењеној вредности капитала овог јавног предузећа, одборници су је једноставно скинули...
Поштовани суграђани, верници, 19.1. на Сотском језеру у 12,00 часова организујемо пливање за Часни Крст. Свечана литургија поводом празника Богојављења почеће да се служи у 9, оо часова у Храму "Светих Апостола Петра и Павла" у центру Сота, након чега ћемо сви приступити формирању свечане литије, којом ћемо проћи пешке трасом кроз село Сот, до језера.

Сви заинтересовани пливачи могу се лично пријавити Председници Организационог одбора у Соту, Љиљани Каранов на број тел.: 066 880 7546 или можете пренети информацију Вашим пријатељима, рођацима и сарадницима. Пливачи попуњавају пријавницу код организатора и дају изјаву о спремности за пливање. Рониоци кажу да очекујемо температуру језера +2 степена, спољну +6, дан без падавина, сунчан.
Такође ћемо, за све присутне госте и грађане, обезбедити, на обали језера, топло послужење (чајеве, кувано вино и ракију, сендвиче и крофне) и пригодан програм, након чега ће за званице с позивницима у 13,30 бити обезбеђен свечарски ручак у Дому културе у Беркасову, уз свечани програм, те користимо прилику да се захвалимо Месној заједници Беркасово и витешком удружењу "Свибор" - "Свети Димитрије" из Сремске Митровице, Културно образовном центру Шида, на помоћи, извиђачима и Црвеном Крсту.
Захваљујемо се свима који ће помоћи манифестацију на Сотском језеру, која се по први пут одржава у нашој Општини, посебно јавним предузећима ,"Национални парк Фрушка гора" и "Воде Војводине" Нови Сад. По благослову Српске православне Цркве -Епархије Сремске –Намесништва шидског и надлежне парохије, у име Председнице Организационог одбора за пливање за Часни Крст на Сотском језеру, Љиљане Каранов и Месне заједнице Сот, желимо свим грађанима и пливачима, искрену добродошлицу на Сотско језеро, по први пут, на овакву свечану манифестацију.
С поштовањем,
Месна заједница Сот
Шид је и даље једина локална самоуправа у Срему која нема уређену радну зону. Како би се тај проблем у овој години решио, представници општине затражиће помоћ од надлежних државних органа.

У међувремену, они су донели План за уређење предвиђене локације која се налази код Адашеваца.
О начину како да се тај проблем превазиђе недавно су на састанку у Сремском округу обавестили министарку пољопривреде. Локација надомак Адашеваца на којој је у плану да буде индустријска зона има своју атрактивност управо због чињенице да се у њеној близини налазе ауто пут, државна граница, недалеко од ње протичу две реке па се може рећи да је на укрштању свих путева.
У плановима надлежних је уређење локације како би се неодржавана парцела привела намени и како би се адекватним рекламним средствима она промовисала. Предности које се у њеној близини налазе треба користити тврде надлежни.
Сви послови који предстоје локалној самоуправи јесу у циљу стварања услова потенцијалним инвеститорима да дођу до опремљене радне зоне, а грађанима насељених места у чијој се близини налази да добију запослење.
Страна 59 од 231